Muzyczne Pożegnanie Wakacji z Kuźnią Talentów – warsztaty wokalne z Łukaszem Reksem

Muzyczne Pożegnanie Wakacji

Zapraszamy serdecznie na niesamowite warsztaty wokalne, którymi ze śpiewem na ustach pożegnamy wakacje! Odbędą się one w dniach 16-25 sierpnia (bez niedzieli). Koszt wynosi jedynie 590 zł (15zł/za godz. Warsztatów + koncert!).

W programie:

  1. Emisja głosu- obowiązkowy punkt w warsztatach wokalnych. Będziemy poznawać i omawiać przeróżne ćwiczenia emisyjne . Każdy będzie miał możliwość zdobycia informacji na temat swojego głosu. Dobra, naturalna emisja pozwala wokalistom bez problemów posługiwać się głosem, dlatego będziemy ćwiczyć ją codziennie. Codzienne rozśpiewania, grupowe jak i indywidualne gwarantowane.
  2. Dykcja- każdy wokalista zdaję sobie sprawę że poprawne śpiewanie opiera się na dobrym wypowiadaniu słów. Wierszyki dykcyjne i karkołomne zdania czekają na każdego uczestnika. Będziemy ćwiczyć na warsztatach dykcję, aby słuchacz nie miał wątpliwości, o czym śpiewamy.
  3. Zajęcia wokalne- każdy z uczestników będzie miał możliwość śpiewania solo jak i zespołowo. W śpiewaniu solo będziemy zwracać uwagę na interpretację piosenki, będziemy skupiać się na najtrudniejszych momentach, po to aby zdobywać pewność w wykonywanym repertuarze. Każdy zdaję sobie sprawę, że śpiewanie zespołowe jest trudniejsze od  Dlaczego? Bardzo trudno jest zgrać wiele głosów, aby brzmiały jak jeden. Będziemy starać się wypracować wielogłosowe brzmienie, tak aby zespół złożony z paru osób był jednością, która pięknie brzmi.
  4. Gatunki muzyczne – mała lekcja na temat stylów muzycznych na pewno nam się przyda. Najważniejsi artyści, niezapomniane wykonania największych wokalistów czy muzyków, bo to od nich będziemy czerpać inspirację.
  5. Na świeżym powietrzu – rozśpiewka nad morzem, spontaniczny występ na molo, happening, oraz gry i zabawy. Wszystko po to, aby uczestnicy dobrze się ze sobą poznali i miło mogli spędzić wakacyjny czas.
  6. Koncert finałowy – zwieńczeniem warsztatów będzie koncert finałowy, na którym uczestnicy podsumują czas warsztatów i wykonają piosenki solowo jak i zespołowo z pianistą, a może nawet całym zespołem na żywo. Koncert z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków będzie na pewno niesamowitym przeżyciem. Sama formuła koncertu finałowego będzie kreowana z uczestnikami w trakcie warsztatów po to, aby to był wspólny pomysł, po to by każdy mógł się zaangażować w przygotowania, po to aby wyzwolić zmysł wizjonera i reżysera.

Plan warsztatów:

16.08. – 20.08. 2016r. (wtorek – sobota)  – zajęcia warsztatowe

22.08 24.08. 2016r. (poniedziałek – środa) – przygotowanie do koncertu finałowego

25.08.2016r. (czwartek – próby przed koncertem i koncert finałowym)

 

Prowadzący:

Łukasz Reks – Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku wokalistka jazzowa w klasie Pani Krystyny Stańko. Najbardziej odnajduje się w muzyce jazzowej, soulowej i  funky.  Laureat wielu festiwali, miedzy innymi Festiwalu Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy. Miał zaszczyt brać udział w Koncertach Mozaika Adama Bałdycha. Występował z Zamojską Orkiestrą Symfoniczną oraz Big Bandem Gorzowiskim. Uczestniczył w warsztatach przeprowadzanych przez takie osoby  jak Grażyna Łobaszewska, Mietek Szcześniak, Elżbieta Zapendowska, Janusz Szrom, Joanna Zagdańska, Sonia Lachowolska. Doświadczony wychowawca kolonijny na muzycznych obozach.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się do 15 czerwca 2016r.
Więcej informacji Agnieszka Szczepaniak tel. 720 – 880 – 620.