Wokalistki z „Wyśpiewaj Marzenia” znowu na podium! – Izbica Kujawska 2015

 

W dniach 11-13 grudnia 2015 w Izbicy Kujawskiej odbył się 31. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”. Eliminacje wstępne do tego festiwalu odbyły się w listopadzie, kiedy to organizatorzy odsłuchali setki nagrań piosenek dzieci z całej Polski i na ich podstawie zakwalifikowali najlepszych do udziału w Gali Finałowej. Z Gdyni taką niezwykłą nominację otrzymały trzy dziewczynki śpiewające w projekcie „Wyśpiewaj Marzenia” prowadzonym przez nasze stowarzyszenie: Maja Kurszewska, Magdalena Pilanowska i Wiktoria Wieczorek.

Niesamowity urok tego festiwalu polega na tym, że w ciągu trzech dni dzieci mają próby, śpiewają część konkursową, a kolejno występują na Gali Finałowej wraz z profesjonalnym zespołem na żywo. W tym roku sekcją muzyczną kierował Artur Grudziński. Jest to fantastyczna muzyczna przygoda i wspaniała nagroda dla wybranych utalentowanych wokalnie młodych solistów.

W tym roku część konkursowa była na najwyższym poziomie. Przesłuchania rozpoczęła Maja z Suwałk wielkim trzęsieniem ziemi, a potem napięcie tylko rosło. Do ostatniego momentu nie było wiadomo, komu zostaną przyznane główne nagrody, gdyż poziom prezentowany przez dzieci był nie dość, że bardzo wysoki, to wyrównany. Ku naszej wielkiej radości najpierw na podium stanęła Magdalena Pilanowska zajmując II miejsce z piosenką „Jak będę duża”, a po niej Maja Kurszewska otrzymała nagrodę główną za wyśpiewanie utworu „Księżyc wędrowiec”. To już kolejny sukces dziewczynek z projektu „Wyśpiewaj Marzenia”. Przypominamy, że w czerwcu Magdalena Pilanowska otrzymała Aplauz Uśmiechu na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, a w listopadzie zespół wygrał II miejsce na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki o Patriotyczną Nutę w Malborku. Dziewczynkom, ich rodzinom oraz instruktorce Kasi Laszkowskiej bardzo gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy w nadchodzącym 2016 roku. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych podopiecznych!

Zamieszczamy krótką fotorelację z festiwalu oraz nagrania naszych utalentowanych młodych wokalistek.


 

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”Izbica Kujawska 2015″]

 

https:/home/ktalent/public_html/www.youtube.com/watch?v=oTR0Hc1F1jQ

 

https:/home/ktalent/public_html/www.youtube.com/watch?v=yYb2iWLExSg

 

https:/home/ktalent/public_html/www.youtube.com/watch?v=yAccl4rMWYw