Chór Gospel No Saints

Nasz chór to zupełnie nowa i świeżutka inicjatywa muzycznych pasjonatów w Trójmieście. Narodził się zupełnie spontanicznie i jak to często bywa w takich sytuacjach przerodził się w żywą, aktywną i pełną radości grupę ludzi kochających śpiewać. Wszystko zaczęło się od egzaminu dyplomowego z dyrygentury na Akademii Muzycznej w Gdańsku. A dokładniej od niezwykłej, charyzmatycznej, przepełnionej miłością do muzyki i bezsprzecznie lekko szalonej dyrygentki Karoliny Pruś. Ogromna pasja mieszcząca się w tej niewielkiej osóbce doprowadziła do tego, że osoby uczestniczące w dyplomie nie wyobrażały sobie, żeby wspólna przygoda z dyrygentką mogła się skończyć po jej  zdanym dyplomie. Młodzi wokaliści nie pozostawili Karolinie zbytniego wyboru, a i ona nie oponowała. Karolina urodziła się by tworzyć i żyć muzyką. Wystarczyła garstka chętnych ludzi by powstał chór, który dziś działa i koncertuje.

Dlaczego właśnie gospel? Wszyscy wierzymy, że nie ma lepszego wyrazu miłości niż właśnie poprzez śpiew. Na nasz repertuar składa się wszystko to, co tak na prawdę chcemy wypowiedzieć. Każdy ma prawo przynieść swój własny tekst lub gotową aranżację. W naszych szeregach znajdują się wokaliści, którzy mają na swoim koncie sporo autorskich utworów. Artyści z własnym dobytkiem muzycznym, utalentowani twórcy, którzy z chęcią piszą teksty i tworzą muzykę na potrzeby No Saints.

Przede wszystkim chcemy podzielić się ze wszystkimi, którzy chcą słuchać naszą pasją i energią. Posłuchajcie, zaśpiewajcie z nami, cieszcie się słowem i muzyką miłości 🙂

Koordynator projektu, dyrygent: Karolina Adamiak – Pruś

Zapraszamy na fp chóru: https://www.facebook.com/nosaintschoir/?fref=ts